Dragi elevi,

Dragi părinți,

Dragi colegi,

Cu ocazia începutului anului școlar 2020-2021 vă transmit toate gândurile mele bune și vă urez să aveți un an școlar cu reușite și împliniri.

Școala noastră a înregistrat, anul acesta, un bilanț de excepție la evaluarea națională și admiterea în liceu.

La evaluarea națională opt dintre elevii noștri au obținut media 10, elevii noștri au obținut 40 de note de 10, 54,47% dintre elevii noștri obținând medii peste 9.

Școala noastră s-a clasat pe locul patru la nivelul Municipiului București și pe locul întâi la nivelul Sectorului 6.

În condiții nemaiîntâlnite de mine și colegii mei am reușit să pregătim elevii noștri foarte bine chiar dacă criza sanitară, datorată virusului COVID-19, ne-a pus în fața unei noi provocări aceea de a folosi metode noi de învățare aplicate on-line.

Începem noul an școlar cu multe alte provocări.

Școala noastră este într-un proces de reabilitare generală la sfârșitul căruia școala va deveni una dintre cele mai moderne și dotate.

În curând vor începe și lucrările de construire a unui corp nou de clădire și a sălii de sport.

Vom avea o școală modernă așa cum ne dorim cu toții.

Trebuie să mulțumim tuturor celor care ne-au sprijinit și finanțat pentru a ne vedea visele transformate în realitate: Primăria Sectorului 6, Inspectoratul Școlar al Sectorului 6, Inspectoratul Școlar al Municipiului București.

Tuturor le transmitem recunoștința noastră.

Toate acestea sunt motive de bucurie și satisfacție și, chiar dacă ele înseamnă un efort suplimentar, sunt sigură că toți cei implicați vom reuși să continuăm munca noastră educând și pregătind elevii noștri pentru viață, așa cum am făcut și până acum, adică, la cel mai înalt nivel.

Curând vom începe să vedem o nouă față a Școlii Gimnaziale Nr. 197 și vă asigur că eforturile de astăzi vor merita.

Vă doresc tuturor să aveți un nou an școlar liniștit și plin de realizări.

Director,

Prof. Rodica Angela Naroși

______________________________________________________________________

BROȘURA ADMITERE AN ȘCOLAR 2020-2021